Acronis True Image resimli anlatimAcronis True Image Home 2010 v13 Build 6053 - 113 MB


FORMAT ATMAYA SON!!!
Acronis True Image bir sistem yedekleme programıdır. Değişik amaçlarla kullanılabilir. Fakat biz burada Acronis'i FORMAT ATMAYA ALTERNATİF olarak kullanacağız. Yani bilgisayarınız tertemizken, sorunsuz haldeyken bu programla yedek alıyoruz. Program yedek alırken %50 sıkıştırma yapıyor. Yani 5 GB sürücünüzü yaklaşık 2.5 Gb olarak yedekliyor.

Daha sonra bilgisayara virüs girdiğinde ya da yavaşladığında format atmak yerine, bu programla bilgisayar 5 dk'da eski, tertemiz yedeğe dönüyor. Kullanımı oldukça basit.

Sizler için tek tek resimli anlattım.

Mümkünse bir format atıp, tüm güncelleştirmeleri yapıp, sürücüleri yükleyip Virüs, Spy programını yükleyip tarama yaptıktan sonra yedekleyin. Tertemiz olsun.

DİSK YEDEKLEME (BACKUP)

Programı çalıştırdığımızda çıkan ana pencerede BACKUP yani yedek al tuşuna basın.Çıkan pencerede DISK BACKUP (DISK and PARTITION BACKUP) ı seçin. DATA BACKUP dosyalarınızı yedeklemek içindir.Yedeğini almak istediğimiz sürücüyü seçin. Genellikle bu C sürücüsüdür.1.Create new backup archive i onaylayın.
2. Yedeği kaydedeceğimiz sürücüyü ve klasörü seçin. Yedeği kaydedeceğimiz sürücü, yedeklediğimiz sürücüden farklı olmalıdır!!!

(*) Diğer seçenek (Add to Existing backup Archive) daha önce aldığımız yedeği güncellemek içindir. Farklılıklar önceki yedeğe eklenir.

Yedekleme işlemi 5-10dk içinde bitecektir...

DAHA ÖNCE ALINMIŞ OLAN YEDEĞİ GERİ YÜKLEMEK (RECOVERY)

Diyelim bilgisayarı Spylar, pop-up'lar, virüsler bastı, doğal olarak windows yavaşladı. Sadece 5 dk'da eski haline döndürüceğiz.

Programı başlatıp Recovery'i seçin.Daha önce kaydettiğiniz yedeği seçiniz.

Yedek dosyasının üzerinde sağ tıklayın ve açılan menüden Recover'i tıklayın.Recover Whole Disk or Partitions seçeneğini onaylayın. Diğer seçenek tekli dosya kurtarmaya yarar.Yedeği yükleyeceğiniz sürücüyü seçin.

Reboot'a tıklayın. Bilgisayar baştan başlayacak. Windows açılmadan bu program açılacak aynı işlemleri tekrar yapacaksınız. 5-10 dk içinde yedeğiniz yüklenecek ve bilgisayarınız eski haline dönecek. Bu kadar.

BOOT CD OLUŞTURMA (CREATE BOOTABLE RESCUE MEDIA)

Son olarak çoğu arkadaş şunu sordu. "Ya bilgisayar çökerse açılmazsa o zaman yedeği nasıl geri alacağız?" Şöyle arkadaşlar: Bunun için önceden bir BOOT CD (Acronis başlangıç CDsi) oluşturacağız.

Programı çalıştırın. Aşağıdaki yönergeleri takip edin.

İlk defa BOOT CD oluştururken program size boot esnasında F11 tuşu ile Acronis programını çalıştırmak isteyip istemediğinizi soracak. ACTIVATE butonuna tıklayarak bu seçeneği aktif hale getirirseniz, bilgisayarınızda Windows açılmadığında bile BOOT CD olmadan ilk açılışta F11 tuşuna basarak yedeklerinizi yükleme şansınız olur.

CD yada DVD Writer sürücünüzü seçin

PROCEED butonuna tıklayınca CD sürücünüz açılacak ve boş bir CD'i takmanız istenecek. CD yi takıyoruz ve boot CD'si oluşturuyoruz. Bilgisayar açılmadığı zaman bilgisayarı bu CD'den boot ediyoruz (başlatıyoruz) ve Acronis açılıyor. Acronis açıldıktan sonra yukarıdaki yönergeleri takip ediyorsunuz.
Latest Mini Game Releases
Recommended Filehosts